Z kim przystajesz takim się stajesz. Dlaczego otoczenie ma ogromne znaczenie ? 

Otoczenie wydaje się mało znaczące, ale analizując wiele książek finansowych oraz biografii muszę się przyznać, że się myliłem. Najnowsze badania pokazały, że nasze zachowanie zazwyczaj kształtuje się przez otoczenie, czyli przez ludzi z jakimi przebywamy - ma to dokładnie takie samo zastosowanie w finansach.


 ''Jeśli chcesz być bogaty przebywaj z bogatymi" = jeśli chcesz być najlepszym piłkarzem ucz się od mistrza świata, a nie od 3 ligowca.

 

Zasada ta wydaje się banalna, jednak bardzo rzadko jest stosowana.

Prosty przykład: w szkole średniej często spotykamy się z takim przedmiotem jak podstawy przedsiębiorczości. Często nauczyciele, którzy go uczą są naprawdę sympatycznymi ludźmi, którzy chcą dobrze dla swoich uczniów.

Niestety nawet nie zdają sobie sprawy, jaką ogromną krzywdę robią swoim uczniom mówiąc ''oszczędzajcie pieniądze” lub ''musicie iść na studia”.
Pragnę zaznaczyć, że mam ogromny szacunek to każdego człowieka, niezależnie od tego czy jest bogaty czy biedny. Niestety, faktem jest, że pensje nauczycieli nie są wysokie, a przecież to właśnie oni przekazują nam wiedzę o zarabianiu.

Morał jest prosty: jeśli chcesz być bogaty - szukaj bogatego ''nauczyciela''.

08 sierpnia 2018

Nigdy nie jest za późno na naukę!

 Brak pieniędzy czyni z ciebie niewolnika.

 finansowa

edukacja

edukacja