Nigdy nie jest za późno na naukę!

 Brak pieniędzy czyni z ciebie niewolnika.

 finansowa

edukacja

edukacja 

"Co widać i czego nie widać''
Frédéric Bastiat

 

Mimo upływu ponad 150 lat od śmierci Bastiata, nadal obowiązuje paradygmat o dobrej interwencji państwa, które w trosce o obywateli niszczy owoce naszej działalności. Trudno się dziwić.

 

Paradygmat Ptolomeusza istniał ponad 160 lat po śmierci Kopernika. 

 

"Bogaty ojciec, biedny ojciec"
Robert Toru Kiyosaki, Sharon L. Lechter

 

"Bogaty ojciec, biedny ojciec czyli czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i średnia klasa?"

 

Dowiedz się, jak sprawić, aby pieniądze pracowały dla Ciebie i dlaczego nie musisz mieć bardzo wysokiej pensji, aby stać się zamożnym.
Książka, która wstrząsnęła światem finansów.

 

Bogaty ojciec biedny ojciec legendarna książka opisująca podstawy przedsiębiorczości.

Księgarnia

książki, które warto przeczytać

"Myśl i bogać się"
Napoleon Hill

 

Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces to już klasyka literatury motywującej. Uważana jest za motor, który pchnął niezliczone rzesze ludzi w kierunku sławy i fortuny. Jej poprzednie edycje zmieniły życie milionów ludzi i zostawiły po sobie spuściznę sukcesu w osobach liderów w biznesie, rządzie i organizacjach obywatelskich oraz ogromnych majątkach stworzonych...

Myśl i bogać się Napoleona Hilla to legendarna książka opisująca metody które pomogą osiągnąć nam sukces finansowy.

"The Art of the Deal, czyli sztuka robienia interesów"

Donald J. Trump, Tony Schwartz

 

W 2015 roku Donald Trump znalazł się  na 72. miejscu listy najbardziej wpływowych ludzi świata dwutygodnika „Forbes”. Rok później przeskoczył na miejsce drugie. Jednocześnie, z majątkiem wartym 4,5 miliarda dolarów, sklasyfikowany został na 324 miejscu listy najbogatszych na naszej planecie. Tak astronomiczny majątek zgromadził budując i zarządzając wspaniałymi nieruchomościami. Jako przedsiębiorca radził sobie fantastycznie: nos do interesów, umiejętności negocjacyjne, nieugiętość, profesjonalizm...
 

Donald Trump to bardzo ciekawa postać bardzo szanowana w świcie finansów w książce The art of the deal czyli sztuka interesów pokazuje wiele rozwiązań sprzedażowych oraz marketingowych.

"Sekrety amerykańskich milionerów"
William D. Danko, Thomas J. Stanley

 

Większość ludzi ma o bogactwie całkowicie fałszywe pojęcie. Bogactwo nie oznacza bowiem wysokich pensji czy zarobków. Nawet jeśli zarobiłeś dużo pieniędzy, lecz wszystko co zarobiłeś wydałeś, nie staniesz się ani trochę bogatszy. Majątkiem jest tylko to, co udało ci się zgromadzić, a nie to, co wydałeś. W jaki sposób ludzie stają się bogaci?

Sekrety amerykańskich milionerów książka opisująca zachowania oraz metody amerykańskich milionerów.
Klasyka gatunku w świecie ekonomi Carl Menger pokazuje podstawowe prawa w ekonomi każdy interesujący się ekonomią powinien ją przeczytać.

"Zasady ekonomii"
Carl Menger

 

Jest to pierwsza i najważniejsza książka tzw. szkoły austriackiej, której autor urodził się w Nowym Sączu, a doktoryzował na krakowskiej Alma Mater.
 Książka zmieniła spojrzenie na współczesną ekonomię, a jej autor uchodzi, coraz częściej, za najwybitniejszego ekonomistę w dziejach. Ironią jest to, że nawet dzisiaj, po tylu latach, praca Mengera wabi swoją świeżością spojrzenia, jest odkrywcza, a jej logika przystępna i jakże zdrowo rozsądkowa. 

Złoto Banki Ludzie wspaniała książka napisana przez mistrza szkoły ekonomi austriackiej Rothbarda pokazująca historię pieniądza.

"Złoto, banki, ludzie - krótka historia pieniądza"

Murray Newton Rothbard

 

Profesor Rothbard dowodzi, że rząd zawsze i wszędzie pozostawał wrogiem mocnego pieniądza.

Rząd i uprzywilejowane grupy interesu za pomocą karteli bankowych i inflacji grabią dochody ludzi, osłabiają wartość pieniądza na rynku oraz powodują recesję i depresję. Ta praca powinna stanowić punkt wyjścia do rzeczowej dyskusji nad problemami dzisiejszego świata, a w szczególności Polski.

"Wielka fikcja. Państwo w epoce schyłku" Hans Hermann Hoppe 

 

W dziejach myśli politycznej i społecznej wysuwano rozmaite propozycje rozwiązania problemu porządku społecznego. Różnorodność wzajemnie sprzecznych pomysłów przyczyniła się do tego, że dziś poszukiwanie jednego „prawidłowego” rozwiązania nierzadko wydaje się złudne. Jak jednak postaram się wykazać, poprawne rozwiązanie istnieje:

nie ma zatem powodu, by ulegać moralnemu relatywizmowi.

Frederic Bastiat słynny ekonomista przedstawiciel wolnego rynku. Książki Bastiata są nadal aktualne a zostały napisana 150 lat temu.
Hans Hermann w książce Wielka Fikcja pokazuje bardzo dokładnie w jaki sposób działają obecne władze oraz co nasz czeka.

Kup Najtaniej

Kup Najtaniej

Kup Najtaniej

Kup Najtaniej

Kup Najtaniej

Kup Najtaniej

Kup Najtaniej

Kup Najtaniej

"Etyka wolności"  Murray N. Rothbard    Każde społeczeństwo potrzebuje dobrze zdefiniowanych zasad przydziału praw własności. Jednak nie absolutnych, uniwersalnych i wiecznych. Istnieje prawidłowy i właściwy lub fałszywy i niewłaściwy sposób definiowania lub tworzenia zestawu praw własności, ale nie istnieją absolutne prawa lub absolutne przestępstwa, a tylko alternatywne systemy nadawania praw własności, opisujące różne dziedzin aktywności jako dobre lub złe.

"Etyka wolności"

Murray N. Rothbard

 

Każde społeczeństwo potrzebuje dobrze zdefiniowanych zasad przydziału praw własności. Jednak nie absolutnych, uniwersalnych i wiecznych. Istnieje prawidłowy i właściwy lub fałszywy i niewłaściwy sposób definiowania lub tworzenia zestawu praw własności, ale nie istnieją absolutne prawa lub absolutne przestępstwa, a tylko alternatywne systemy nadawania praw własności, opisujące różne dziedzin aktywności jako dobre lub złe.

 

Kup Najtaniej

"Pamflety"
Frédéric Bastiat

 

Genialny Bastiat powraca w nieznanych polskiemu czytelnikowi pamfletach. Jeszcze raz z niezwykłą siłą argumentu, logiką wywodu, finezją myśli, w swoim niepowtarzalnym stylu, udowadnia wyższość wolności nad zniewoleniem, wyższość swobody handlowej nad protekcjonizmem, własności prywatnej nad kolektywną, czyli de facto niczyją, wreszcie: wyższość sprawiedliwości nad sprawiedliwością społeczną. 

 

Kup Najtaniej

"Logika ekonomii"
Mark Skousen

 

Czwarta edycja podręcznika ekonomii Marka Skousena na której oparto przekład, który stał się pierwszym Wydaniem Polskim.

Ta potężna książka powinna jak najszybciej wyprzeć z polskich szkół wyższych anachroniczny już i wręcz szkodliwy podręcznik Paula Samuelsona, oparty na teorii keynesizmu i innych doktrynach antykapitalistycznych, które święciły triumfy w latach 1917 – 1989.

Logika ekonomii staje się akademickim podręcznikiem ekonomii w coraz liczniejszych szkołach wyższych w USA, a także w Australii, Gwatemali, Brazylii i w kilku innych krajach. W Polsce jest ona zalecana jak dotąd wyłącznie w szkołach ASBIRO.
 

 

Kup Najtaniej

"Inteligentny inwestor"
Graham Benjamin

 

Najznakomitszy doradca inwestycyjny dwudziestego wieku, Benjamin Graham, uczył i inspirował ludzi na całym świecie. Jego filozofia „inwestowania wartościowego” – które chroni inwestorów przed podstawowymi błędami i uczy ich stosowania długofalowych strategii – od chwili pierwszego wydania uczyniła z Inteligentnego inwestora prawdziwą biblię giełdy papierów wartościowych.

Rozwój giełdy przez wiele lat potwierdzał mądrość strategii Grahama. Wydanie poprawione zachowuje integralność oryginalnego jego tekstu, a jednocześnie dodaje aktualne komentarze uznanego dziennikarza finansowego, Jasona Zweiga. Wnoszą spojrzenie z punktu widzenia współczesnego rynku, ukazują zbieżności pomiędzy przykładami podawanymi przez Grahama a nagłówkami obecnie wydawanych gazet finansowych. Pozwalają czytelnikom głębiej zrozumieć, w jaki sposób stosować reguły Grahama. Jasno przedstawia podstawy, niezwykle skutecznego i popularnego podejścia do inwestowania.

 

Kup Najtaniej