Nigdy nie jest za późno na naukę!

 Brak pieniędzy czyni z ciebie niewolnika.

 finansowa

edukacja

edukacja 

Nie ma bezpiecznych inwestycji !

Inwestycja – w ujęciu ekonomicznym nakład gospodarczy poniesiony na utrzymanie, tworzenie lub zwiększanie kapitału.

PROPOZYCJE INWESTYCJI

Historia srebra sięga kilku tysięcy lat. Srebro było uznawane za walutę - bito nawet monety z tego kruszcu, niestety po demokratyzacji społeczeństw, rządy zaczęły okradać swoich obywateli usuwając pokrycie w srebrze oraz poprzez dodruk pieniądza bez pokrycia.
Srebro obecnie jest głównie używane w przemyśle. Proporcje wyglądają w następujący sposób: 70% przemysł (nadal rośnie) i 30% w inwestycjach. Srebro jest według mnie bardzo przyszłościową inwestycją, jednak niestety w Europie jest obłożone wysokim podatkiem VAT.

Dlatego warto zaopatrywać się w srebro w takich krajach jak Szwajcaria, gdzie VAT wynosi 8%.

srebro inwestycyjne inwestycja inwestycje propozycja propozycje

 Moją drugą, ulubioną propozycją na inwestycję jest złoto, które podobnie jak srebro znane jest od tysięcy lat i ma zastosowanie w wielu branżach.

Jest chyba jedną z najbardziej popularnych formą inwestycji.
Proporcje w zastosowaniu są odwrotnie niż w przypadku srebra -czyli 70% inwestycje, 30% przemysł.
Ogromną zaletą złota jest brak podatku VAT, czyli płacimy jedynie za cenę kruszcu + prowizje sklepu.
Złoto idealnie sprawdza się w omijaniu wielu podatków (co nie oznacza, że namawiam do niepłacenia podatków) o czym mam zamiar opowiedzieć

w późniejszym czasie.

Najbardziej popularna forma inwestycyjna złoto inwestycyjne

Każdy chce mieć kawałek swojej ziemi.

Nieruchomości to kolejna propozycja inwestycji, która jest bardziej ryzykowna od złota i srebra - przynajmniej jeśli chodzi o nieruchomości na terenie Polski. Pytanie - dlaczego?
Odpowiedz jest prosta. W Polsce jest wyjątkowo małe poszanowanie własności prywatnej, na dodatek ''biegunka legislacyjna'' powoduje ogromną niechęć. Przykładowo: obecnie żeby zakupić ziemię rolną trzeba być formalnie rolnikiem co oznacza, że komunizm w czystej postaci unosi się nad Polską. Na szczęście pozostały jeszcze mieszkania oraz domy, które można wynająć.
Dzięki temu kupując mieszkanie w Warszawie za 250 tysięcy, możemy wynająć je za około 2000 zł.

  Nieruchomości wymagają poświęcenia i większej uwagi, dlatego napiszę o tym bardziej rozbudowany artykuł.

nieruchomości jako inwestycja inwestycje nieruchomość sprzedaż wynajem zarabianie

Inwestuj

pieniądz cyfrowy czym są kryptowaluty bitcoin kryptowaluta wykres bitcoina

Kryptowaluty powstały w bardzo ciekawych okolicznościach. Mianowicie można powiedzieć, że są formą sprzeciwu wobec tradycyjnych walut, które są dodrukowywane na potęgę, przez co tracą na wartości.
Inaczej jest z kryptowalutami, gdzie jest ich ograniczona ilość albo jest kontrolowana, przez co inflacja krytpowaluty jest w pewien sposób hamowana. Niesamowite jest to, że przypadkowo stały się genialnym sposobem na inwestycje. Wynika to z większej dynamiki wzrostowej. Należy jednak pamiętać, że im szybsza dynamika wzrostowa tym większe ryzyko na dynamikę spadkową.
Według mnie kryptowaluty są bardzo ciekawą formą inwestycji zarówno długoterminową, jak i krótkoterminową. Przy inwestycjach z użyciem kryptowalut, analiza techniczna raczej się nie sprawdza, więc do tej zabawy osobiście polecam analizę fundamentalną.

W najbliższym czasie postaram się przeprowadzić analizę najbardziej popularnych oraz przyszłościowych kryptowalut.

Bitcoin wykres legendarnej kryptowaluty.

Wykres Bitcoina

Srebro inwestycyjne.

Złoto inwestycyjne. 

Nieruchomości.

Pieniądz cyfrowy czyli kryptowaluty.

Inwestycja w Alkohol

Alkohol staje się coraz popularniejszą inwestycją, również w Polsce.

Z roku na rok ma coraz więcej zwolenników. Wynika to głównie ze stabilności ceny oraz praktycznie stałemu wzrostowi, co czyni go bardzo ciekawą inwestycyjną alternatywą o której warto wspomnieć.

Zakupy dzieł sztuki czy samochodów klasycznych są obecnie powszechne, jednak wiążą się z koniecznością posiadania znacznych nakładów pieniężnych. Są również inne inwestycje, mniej wymagające pod względem zasobności portfela – whisky i wino.

Im starsze tym lepsze... Inwestowanie w alkohol to zabezpieczania kapitału polegające na zakupie najwyższej klasy alkoholi głównie win i whisky. Należy pamiętać że jest to inwestycja długo terminowa która 
wymaga najmiej 3 lat natomiast im dłużej tym zyski większe. Aby zainwestować potrzeba średnio od 15-25 tyś zł.

 

alkohol kobieta bar kieliszek