Inwestowanie w akcje dywidendowe

Inwestowanie w akcje dywidendowe
Akcje z prawem do dywidendy mogą zapewnić inwestorom przewidywalne dochody, jak również długoterminowy potencjał wzrostu. Jednak nie wszystkie akcje dywidendowe są świetnymi inwestycjami, a wielu inwestorów nie wie, jak rozpocząć poszukiwania.

Mając to na uwadze, oto lista akcji wypłacających dywidendę, którą warto rozważyć. Poniżej naszej listy akcji, dajemy Ci wiedzę, której potrzebujesz, aby samemu wybrać wspaniałe akcje dające dywidendę. Zapoznaj się z najważniejszymi rzeczami, których należy szukać podczas oceny spółek wypłacających dywidendy.

Pięciu Arystokratów Dywidendy do kupienia
Indeks Arystokratów Dywidendy (Dividend Aristocrats Index), który jest prowadzony przez Indeksy S&P, jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia. Jest to zbiór kilku spółek, które zwiększyły swoje dywidendy przez co najmniej 25 kolejnych lat. Oznacza to, że każda spółka wchodząca w skład indeksu z powodzeniem dawała inwestorom podwyżki nie tylko w okresach dobrej koniunktury na rynku, ale także w okresach bardziej zmiennych spadków, takich jak krach dot-com na początku lat 2000., kryzys finansowy z lat 2008-2009, czy dotychczasowa pandemia COVID-19. Mogą być one bezpieczniejszą inwestycją niż średnie akcje wypłacające dywidendę.

 

 

Oto pięć wspaniałych spółek z tego indeksu, aby rozpocząć poszukiwania.

Procter & Gamble (NYSE:PG): Producent produktów użytkowych Procter & Gamble zwiększał swoją dywidendę przez zaskakujące 63 kolejne lata. Posiada imponujący portfel marek produktów konsumenckich, takich jak Pampers, Downy, Tide, Charmin, Gillette, Head & Shoulders i Crest, Marki te nie tylko dają Procter & Gamble władzę cenową nad rywalami, ale większość ich produktów to produkty, których ludzie potrzebują bez względu na to, co robi gospodarka.

AT&T (NYSE:T): Gigant telekomunikacyjny AT&T zwiększył swoją dywidendę każdego roku przez prawie cztery dekady, a także otrzymuje stałe dochody, podobnie jak w przypadku klientów korzystających z podstawowych telefonów bezprzewodowych i szybkiego Internetu. A agresywne działania firmy w zakresie rozrywki mogą zapewnić długookresowy potencjał wzrostu.

Realty Income (NYSE:O): Jest to real estate investment trust, czyli REIT, który inwestuje głównie w jednoosobowe nieruchomości handlowe. Większość najemców prowadzi firmy odporne na recesję, takie jak drogerie, sklepy z żywnością  i sklepy typu convenience, i wszyscy oni podpisują długoterminowe umowy najmu z wbudowanym stopniowym wzrostem czynszu. Realty Income jest jednym z najnowszych członków Arystokratów Dywidendy, który dołączył do indeksu w styczniu 2020 r. po osiągnięciu 25 kolejnych lat wzrostu dywidendy. Warto zauważyć, że od 50 lat spółka nie przegapiła miesięcznej wypłaty dla inwestorów.

Johnson & Johnson (NYSE:JNJ): Podobnie jak Procter & Gamble, Johnson & Johnson dysponuje portfelem doskonałych marek, które sprawiają, że ludzie używają produktów - w szczególności artykułów medycznych. Poza markami Band-Aid, Neutrogena, Tylenol, Zyrtec, Benadryl i Johnson's (m.in.), Johnson & Johnson prowadzi masową i stale rentowną działalność w branży farmaceutycznej i urządzeń medycznych, której połączenie pozwoliło firmie zwiększyć dywidendę przez prawie 60 lat z rzędu.

Target (NYSE:TGT): Być może zauważyliście tu wspólny temat - Target sprzedaje produkty, których ludzie potrzebują. Wykonał świetną robotę, zwiększając swoją sprzedaż internetową i wielokanałową i podczas gdy sprzedaż w niektórych działach - takich jak elektronika - może ucierpieć w czasie recesji, jest to generalnie dobrze zabezpieczony biznes w trudnych czasach, dlatego też dał inwestorom 52 lata kolejnych podwyżek dywidendy.

Kolejne cztery najlepsze akcje dywidendowe do kupienia.
Arystokraci Dywidendy nie są jedynym miejscem, gdzie można szukać. Wiele znakomitych spółek po prostu nie wypłaca dywidend (lub nie jest notowana na giełdzie) na tyle długo, aby zostać włączonym do indeksu, chociaż nadal mogą dokonywać doskonałych długookresowych inwestycji w dywidendy.
Oto lista akcji wypłacających dywidendę o takich cechach, jak doskonałe marki, baza lojalnych klientów i korzystne trendy demograficzne, które również warto umieścić na swoim radarze. Poniżej znajdują się szczegóły dotyczące każdej spółki.

Verizon (NYSE:VZ): Podobnie jak AT&T, Verizon, podobnie jak jego klienci z branży łączności bezprzewodowej i szybkiego Internetu, cieszy się przychodami z działalności operacyjnej, a fakt, że Verizon ma znacznie mniejsze zadłużenie, jest atrakcyjny dla wielu inwestorów. W przeciwieństwie do AT&T, Verizon jest bardziej skoncentrowany na swojej podstawowej działalności i powinien być jednym z największych beneficjentów zbliżającego się przejścia na technologię mobilną 5G.

Microsoft (NASDAQ:MSFT): Jako jedna z największych firm na świecie, Microsoft stale zwiększa swoją sprzedaż, a szczególnie atrakcyjną cechą dla inwestorów dywidendowych jest skupienie się na źródłach przychodów powtarzalnych lub opartych na subskrypcji. Spółka ma solidny bilans z większą ilością gotówki niż długu i bardzo niskim wskaźnikiem wypłaty, który pozostawia mnóstwo miejsca na wzrost dywidendy. Biorąc pod uwagę 18-letnią passę wzrostu dywidendy, nie zdziwilibyśmy się, gdyby Microsoft wkrótce dołączył do klubu Dividend Aristocrats.

Apple (NASDAQ:AAPL): Tech gigant Apple wypłaca dywidendy tylko od kilku lat, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę szybki wzrost, którego doświadczył w pierwszych latach iPhone i iPad. Firmy zazwyczaj decydują się na reinwestowanie zysków w biznes. Mimo to, Apple ma niezwykle lojalną bazę klientów, a ponieważ jego urządzenia są zaprojektowane tak, aby dobrze ze sobą współpracować, firma ma ładny technologiczny ekosystem, który powinien utrzymać swoje przychody na wysokim poziomie. A szybko rozwijająca się działalność Apple w zakresie usług subskrypcji stanowi rosnące źródło stałych dochodów.

Welltower (NYSE:WELL): Firma Welltower, będąca funduszem powierniczym na rzecz inwestycji w nieruchomości (REIT), koncentrującym się na nieruchomościach opieki zdrowotnej (zwłaszcza na mieszkaniach dla osób starszych), powinna korzystać z długookresowego trendu demograficznego w miarę jak starsze grupy wiekowe populacji amerykańskiej będą się stopniowo powiększać w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat.

23 października 2020