3 akcje, które pozwolą zarobić na gospodarce zwierząt domowych

Małe, ciągłe zmiany często pozostają niezauważone, dopóki nie są zbyt duże, aby je zignorować. Jedną z takich konsekwencji w Ameryce była koncepcja rodziny nuklearnej, zwłaszcza w odniesieniu do rodzicielstwa. W 1950 r. Wskaźnik urodzeń w USA wynosił około 24 dzieci na 1000 osób, w porównaniu z 12 dziećmi na 1000 osób w 2020 r.

Ale to, co się nie zmieniło, to podstawowa ludzka natura. W istocie jesteśmy istotami społecznymi, które muszą łączyć się, rozwijać więzi i zapewniać opiekę. Jeśli przeglądałeś swoje kanały w mediach społecznościowych w ostatnich latach, prawdopodobnie zauważyłeś, że nasze zwierzęta szybko zastępują się członkami rodziny.

Wydatki na nasze „futrzane niemowlęta” to branża warta prawie 100 miliardów dolarów, według American Pet Products Association, wzrastająca o około 6% rok do roku w 2019 roku. Tegoroczny wzrost może być jeszcze silniejszy ze względu na ogromne zapotrzebowanie na zwierzęta domowe podczas pandemii. Trzy akcje, na których można zarobić na tym trendzie, to Chewy (NYSE: CHWY), Freshpet (NASDAQ: FRPT) i Elanco Animal Health (NYSE: ELAN).

Wzrost Chewy jest doskonały
W dzisiejszym środowisku niezwykle trudno jest zostać dużym sprzedawcą w handlu elektronicznym. Musisz konkurować z gigantem w postaci, Amazon, ale musisz także stawić czoła innym sprzedawcom detalicznym i nowym podmiotom w dziedzinie, w której jest bardzo niewiele barier wejścia. Dodatkowo musisz być w stanie utrzymać niskie ceny, ponieważ okazyjne zakupy online są łatwe.

Mimo to jest miejsce dla doświadczonych operatorów, którzy zajmują się dedykowaną niszą. I właśnie to był w stanie zrobić Chewy. W pierwszych trzech kwartałach 2020 roku firma odnotowała przychody w wysokości 5,1 miliarda dolarów, co oznacza 46% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Inwestorzy zareagowali odpowiednio i cena akcji wzrosła o 300% w stosunku do ceny IPO w 2019 roku.

Ale nie jest za późno, aby kupić te akcje, ponieważ istnieją znaczące przyszłe katalizatory. Chewy myśli o agresywnym rozszerzeniu się na opiekę zdrowotną dla zwierząt domowych, co nie tylko zwiększy rentowność firmy, ale także sprawi, że doświadczenie użytkownika będzie przyjemniejsze dla tej firmy.

Freshpet ma na celu uczynienie zwierząt zdrowszymi
Trend traktowania zwierząt domowych jak rodziny ma jedną istotną wadę: wiele zwierząt zaczyna przejawiać pewne problemy związane ze stylem życia, które dotykają ich właścicieli, w tym otyłość i cukrzyca. W 2016 roku w Banfield Pet Hospital odnotowano wzrost cukrzycy psów o prawie 80% w poprzedniej dekadzie. Freshpet stara się odwrócić te liczby, zapewniając zwierzętom zdrową, świeżą i naturalną żywność.

Właściciele zwierząt mogą nawet nie wiedzieć, jaki kompromis robią obecnie z karmą swoich zwierząt. W zamian za dłuższy okres przydatności do spożycia, wiele firm produkujących karmę dla zwierząt domowych stosuje składniki o niższej jakości, stabilne przy przechowywaniu lub duże ilości konserwantów. Freshpet twierdzi, że używa wyłącznie naturalnej żywności bez konserwantów. Początkowo stwarzało to ogromne ryzyko dla skalowalności, ponieważ żywność wymagała chłodzenia. Ale firma coraz częściej zdobywa miejsce na półkach, ponieważ właściciele rozumieją znaczenie świeżego i zdrowego odżywiania.

Firma nadal wykazuje silny wzrost, osiągając 30% wzrost przychodów w pierwszych trzech kwartałach w porównaniu z poprzednim rokiem. Było to przyspieszenie w porównaniu z 27% wzrostem w analogicznym okresie ubiegłego roku. Szukaj przyspieszenia wzrostu, ponieważ coraz więcej właścicieli wiąże lepsze odżywianie z wyższą jakością życia swoich zwierząt domowych, a cena akcji powinna nadal rosnąć, gdy Wall Street lepiej zaznajomi się z tą nieznaną firmą.

Elanco Animal Health należy obserwować długoterminowo
Trzeba przyznać, że Elanco Animal Health okazał się rozczarowujący, biorąc pod uwagę szerszy trend w wydatkach konsumenckich na zwierzęta domowe. Urodzony w wyniku wydzielenia Eli Lilly w 2018 r., Jego akcje są tylko o 25% wyższe niż cena IPO, ponieważ spółka odnotowała wzrost przychodów w całym roku o mniej niż 1% w porównaniu z rokiem poprzednim w 2019 r. Jednak są powody, aby być. mam nadzieję, że firma może zmienić sytuację.

Na wynikach stracił fakt, że firma osiągnęła wzrost przychodów o 23% rok do roku w dziale terapii zwierząt . Jasne jest, że kierownictwo zwraca uwagę na te trendy. W sierpniu firma Elanco sfinalizowała przejęcie firmy Bayer Animal Health, która oprócz zapewniania skali, korzysta z bezpośredniej działalności firmy Bayer w zakresie zdrowia zwierząt domowych.

Ta transakcja popycha działalność związaną ze zwierzętami domowymi do około połowy całkowitych przychodów w porównaniu z portfelem dużych zwierząt gospodarskich, które Elanco posiadał przed przejęciem.

18 grudnia 2020